Igen, megint, már volt többször is róla szó. Textúra mánia, Textúra, blending és egyéb finomságok, Textúra+ Ezeket találtam hirtelen, de biztos más téma kapcsán is említésre került. Akár fotó, akár scrap, mindenképp érdemes próbálkozni vele, egész különleges hatásokat hozhatunk létre.
Amiért most megint aktuális lett nálam – bár állandóan használom –, hogy véletlen egy eddig ismeretlen oldalra tévedtem. Ez a Desing Cuts. Óriási akciók vannak mindenféle nekünk való cuccokból. És mindig van hozzá freebie is. Amikor épp rátaláltam, egy gigantikus méretű textúra csomag akciója ért végett:) Mit mondjak, nehezen viseltem:) Majdnem 300 gyönyörű textúra, és még egy ebook is tippekkel. Ezek a 2 Lil’ Owls Studio textúrái, érdemes megnézni az oldalt, csodák vannak ott is.
Mutatok belőle egy kis ízelítőt:
És ez nem is az összes:) Nos, a vége az lett, hogy írtam egy levelet, hogy annyira sajnálom, hogy lemaradtam róla, és megkaptam, az akció letelte után is!! Érthető,hogy ezek után naná, hogy megint gőzerővel textúrázok mindent, ami a kezem ügyébe kerül.
Rögtön készítettem egy vászonfotót is, ami épp ma lett kész, és gyönyörű:) Mutatom is, hogy mennyit tud változtatni némi textúra egy képen.
Recepteket nem érdemes írnom, mert más textúrával egész másképp fog kinézni, de pár tipp talán azokat is ráveszi a textúrázásra, akik eddig még nem próbálták.
Első lépésként behívtam a textúrákat az Adobe Paper Texture Pro-ba, amiről a Textúra mánia cikkben írtam. Így nem kell méretezni, az előre kiválasztott blendinget teszi a réteghez, és rögtön egy maszkot is, ha maszkolni szeretnénk. Ha még egyszer ugyanerre a textúrára kattintunk, el is tűnik a fotóról. Ez óriási segítség, mert előre nem tudjuk, hogy mit fogunk látni, mit is válasszunk, minek milyen hatása lesz. Így gyorsan és egyszerűen cserélgethetjük, hogy megleljük a kedvencünket.
Rátettem egy textúrát, ami nagyon jól mutat a háttéren, de az arcon nem tetszik.
Mit tehetünk? Ha simán csak visszahozzuk az eredetit, nem jó megoldás, mert annak egész más a színvilága. Vegyünk színmintát a papírról az arc felett, egy olyan részen, aminek tetszik a színe. Utána egyszerűen fessük át a papírt a szükséges területen ezzel a színnel.
Ha az a cél, hogy a textúrája megmaradjon, akkor szintén a textúrán, stemplizéssel tüntessük el a nemkívánatos részeket.
Egy rosszul sikerült fotót is megmenthetünk pár textúrával, de azért nem árt, ha már eleve jó képpel dolgozunk. Sőt, előfordulhat, hogy a végén még érdemes valami korrekciót végrehajtanunk a fotón. Leginkább élesítést, vagy kontraszt növelést.
Textúra ugyanaz, ugyanúgy, fotón módosítottam:
Még egy variáció:
Szóval sokat finomíthatunk a fotó tuningolásával is. Lehet, hogy túl struktúrált a papír?
Megpróbálhatjuk, hogy eléletlenítjük. Előbb csináljunk belőle smart objectet, így a gaussian blur is okos lesz, és bármikor megváltoztathatjuk a mértékét.
Előfordulhat, hogy mást textúra tetszik a témán, és más a háttéren. Az egyiken maszkolunk, majd a Ctrl + Alt lenyomásával áthúzzuk a maszkot a másik rétegre, és a Ctrl+I-vel inverzeljük.
Előfordulhat, hogy a textúra egy részét szeretnénk csak használni. Ráteszünk egy fekete maszkot, és csak annyit festünk vissza belőle, amennyire szükségünk van.
0 hozzászólás