Azt hiszem sikerült szelíden fogalmaznom. Mert írhattam volna azt is, maximalista őrülteknek. De az bizonyára bántó lenne, szóval maradjunk a haladó kifejezésnél. Mert nekem semmi sem jó. Imádom yin sablonjait, de oly módon használom, hogy csak lelesem az elrendezést, hogy azzal már ne kelljen bajlódni, de nem szeretem, ha a sablon határozza meg a fotó kivágását.  Pedig ezeket még könnyedén lehet variálni. Nem úgy a storyboard-os típust, ahol szigorú vonalak mentén szép szabályos elrendezésben vannak a képek. Ott nincs mese, követni kell a sablont, mert átvariálása bonyolultabb, mint ha készítenénk egy újat. Aki ezzel ki tud egyezni, semmi baj, vidáman és gyorsan tud dolgozni, de ha esetleg hozzám hasonlóan úgy érzi, hogy majd ő megmondja mi látszódjon a képből, annak megmutatom, hogy én hogyan csinálom. A videót reményeim szerint azért annak is érdemes megnézni, aki marad a gyors megoldásnál, annál is inkább, mert először egy teljesen egyszerű storyboard sablont készítek, minden bonyodalom nélkül, ámde pontosan. A bonyolultabb sem bonyolult, csak több időt vesz igénybe. Meg lehet ezt csinálni lazán szemre méretezéssel is, csak akkor nem lesz annyira tökéletes. Így mindenki eldöntheti, hogy melyiket is választja.

Utalás történik korábbi cikkekre, hogy ne kelljen keresgélni, a linkek: GuideGuide, miért is kell Smart Object-ként beszúrni a fotót. Megjegyzem, a GuideGuide-ból van egy újabb, CS5-höz való plugin, amiben egyebek közt el lehet menteni a beállításokat, így csak egy kattintás, és kész.

A végeredmény ez lett:

Gül Baba türbéje

És ha már készült egy egyszerű, és egy bonyolultabb sablon, akkor összeraktam egy csomagba, hátha tudjátok használni.Letölteni a képre kattintva, vagy a galériából lehet.

Storyboard

És akkor jöjjön a videó.