Ecset káosz

2009. március 28. | ACDSee, Photoshop tippek, trükkök, videó

A megvásárolható ecsetek mellett rengeteg ingyeneset is lehet találni a neten, különböző témakörökben.

A teljesség igénye nélkül pár olyan oldal, amit szívesen látogatok.

BrusheezyDesignfruit, Deviantart, Getbrushes, Myphotoshopbrushes.

Minden látogatás egy-egy újabb készlet letöltésével jár, aminek az eredménye egy idő után a teljes káosz. A programba képtelenség mindegyiket betölteni, mert nem tudná kezelni, viszont a nevéről nekem még nem sikerült kitalálnom, hogy melyik micsoda.  Az Edit – Preset Manager-t behívva, egyenként meg lehet nézni a készleteket,  betölteni, vagy kitörölni, de ez rendkívül lassú és nem áttekinthető.

brush1

Egy ingyenesen letölthető kis program, és az ACDSee segítségével viszont gyorsan rendet tehetünk. Az ACDSee egyébként is egy ragyogó képnézegető ,  korábban már írtam róla, akkor a scrapbookos elemek kategorizálása kapcsán.

Az ecsetnézegető progit  erről az oldalról tudod letölteni. A videón megmutatom, én hogyan csinálom.

Ha nincsen ACDSee-d, akkor a Photoshop is képes az abr viewer kis thumbnail-jeiből contact sheet-et készíteni. File – Automate – Contact Sheet II

brush2

Az előjövő ablakban ugyanúgy be tudod állítani, hogy mekkora legyen a mérete, hány sor és oszlop legyen, látod is, hogy mikor fér el pont egy oldalon stb. Egy nehézség azért van vele, vagy teljes mappát adhatsz meg, vagy meg kell nyitni az összes kiválasztott képet, vagy a Bridge-ben kijelölni.

brush3

Meg kell mondanom, lényegesen lassabban készül el, és utána még külön el is kell menteni.

Az ACDSee-ben ez kevesebb lépésből áll, és sokkal gyorsabb.

5 hozzászólás

  1. altalena

    De jó, hogy ezt megosztottad velünk! Én már ki is próbáltam. Tényleg egyszerű és megkönnyíti az eligazodást a brushok között.

  2. majabos

    Hűűű, Krissz, ez fantasztikus! Már le is töltöttem a progit, és nemsokára ki is próbálom! Imádom azokat a tippeket, amik a redszerezésben adnak ötltet, mivel imádok rendszerezni, és szortírozni. Csak nehéz számomra olyan rendszert találni, ami hosszú távon működik. De ez szerintem egy ilyen ötlet. Köszi 1000x! Maja

  3. cerry08

    Köszi Krissz! Mint minden tippedet ezt is kipróbálom… 😀

  4. Benczey Viola

    Segítség! Nem sikerült letölteni az abr viewer kiegészítő programot. Inkább úgy mondanám, hogy sikerülni sikerült, csak otthon nekem nincs internetem ahol szeretném használni. Tudtok abban segíteni, hogy hol tunám letölteni egészen?!

    Köszi Krissz

  5. admin

    Szia Viola! Hát lehet, hogy nem értem a kérdést. Hogy honnan lehet letölteni, az a fenti cikkben benne van, szóval

    http://abrviewer.sourceforge.net/

    innen. Mit jelent az, hogy egészen letölteni? Egyébként jobb, ha a fórumban kérdezel, mert itt már rajtam kívül nem figyeli senki, én sem, csak én, mint admin, kapok róla emalit:))

Egy hozzászólás elküldése