Ha még nem ismernéd a minden hétfőn induló kihívás fontosabb tudnivalóit, itt olvashatod el.

utalvany

Amikor a múlt heti kihívást kitaláltam, tényleg semmi hátsó szándék nem vezérelt, egyszerűen nem jutott eszembe semmit, vagy ha igen, azt meg gyorsan elvetettem, hogy nem igazán jó.Kínomban jutott eszembe, hogy legjobb, ha mindenki azt csinál, amit akar, abból nagy baj nem lehet. Ennek továbbfejlesztése lett az, hogy akkor legyen valami neve is a dolognak, így született meg a legtutibb kihívás, mert csupa szuper ötlet érkezett. El is határoztam, hogy sorba vesszük mindegyiket. Remélem, nem bánjátok. Azért, hogy ne legyen kiszámítható, majd a randommal kavartatom ki, hogy mikor melyik legyen. Az ötletadónak majd írok mindig egy email-t is (remélem, nem felejtem el), hogy ha kedve van, mint házigazda vegyen részt a játékban. Esetleg pontosítsa a feladatot, de mindenképp kövesse figyelemmel, hogy ki mit hoz ki a feladatból. Remélem, jó móka lesz.

Közben megkérdeztem kedves randomunkat, hogy kit választ a hétre, és beszterit lett a kedvence.

Beszteri ezt a képet töltötte fel a galériába:

A feladat: Készíts oldalt rossz minőségű fotóból. Hogy lássuk is a változást, az eredeti képet is töltsd fel. Természetesen elég a szokásos méretben. Ha van kedved, pár mondatban leírhatod, mivel érted el az eredményt. Ez nem kötelező.

Eszter volt olyan kedves, hogy a blogján le is írta, hogy milyen lépéseket használt a fotó feljavítására. Itt is nagyon köszönöm:)

Az archívból kilistáztam pár öteletet. A legjobb módszer persze a Camera Raw, amiről több cikk is van:

Camera Raw

És pár ötlet, ami ugyan nem rossz fotókkal van, de reménytelen képeknél is lehet alkalmazni.

Threshold

Képregény

Grafika

Blendingelés

És még egy gyors tipp túl- és alulexponált fotókhoz.

Ctrl+J-vel rétegmásolat, és a blendinget állítsuk Screen-re.

Ha így túl világos lesz, akkor az átlátszóságból vegyünk vissza, ha még mindig nem elég, mint nálam, akkor erről a rétegről még egy másolat, ami szintén screen lesz, így tovább világosít. Itt is lehet játszani az Opacity-vel.

Nálam ennél eltűnt az ég, ennek visszahozásához ki kell jelölni mindkét réteget, és ráhúzni a Group icon-ra (jobbról a harmadik a réteg palettán), rá egy maszk, és visszafestegettem az eget. Nem jó megoldás a két réteget összemosni, mert akkor csak annyi lesz a hatás, mint ha egy réteg lenne.  A csoportosítással viszont megmarad a dupla világosítás.

Ha egy kép túl világos, ugyanezt kell tenni, csak a blending mode a Multiply legyen. Sajnos ez a nehezebb ügy, mert ha annyira beégett a kép, hogy semmi információ nincs rajta, akkor semmilyen módszer nem hozza vissza, de akkor még mindig próbálkozhatunk egyéb módszerekkel a kép megmentésére.

Ha van olyan képed, amivel nem tudsz mit kezdeni, töltsd fel kis méretben, hátha kitalálunk valamit. Jó munkát