Tippek sablon használatához

2020. augusztus 20. | Photoshop tippek, trükkök

A CEWE-Bingó heti feladata egy sablon használata. Aki szerkesztett már fotókönyvet, biztos találkozott már sablonnal. Használata nagyban megkönnyíti és meggyorsítja a munkát. Természetesen sablon lehet készíteni, semmi bonyolult nincs benne, de ha van egy-két jól megválasztott csomagunk, rengeteg időt megspórolhatunk.

A kezdők kedvéért röviden összefoglalva, mi is az a template, avagy sablon. A sablon képezi egy scrapbook oldal elrendezésének alapját. Kvázi egy tervrajz, ahol megvan, hol legyenek a fotók, a szöveg és a díszítő elemek. Mindez réteges fájlban, így minden elem mozgatható, törölhető, módosítható.

Sokféle van, kedvünkre választhatunk. Az alaptípus, ahol tényleg csak a fotók helye van, illetve némi instrukció a szöveg és díszítőelemek elrendezésére. Bonyolultabb változat, amikor rengeteg rétegen van ez-az. A fotókhoz tartozó keret és árnyék mellett tonnányi egyéb réteg. Ebbe a csoportba tatoznak Anna Aspnes sablonjai. Pacák, varrások, wordartok, stb. Ami nem kell, törölhetjük, a többit is áthelyezhetjük, színezhetjük, tehetünk rá valami színt vagy textúrát.

Létezik olyan típus is, ahol gyakorlatilag minden készen áll, a díszítő elemeket, feliratokat sem kell keresgélni, mert már az is rajta van a sablonon. TirAmisu sablonjai ilyenek.

Sajnos a legtöbb sablon szimpla oldal, vagyis ha dupla oldalakat szerkesztenénk – és fotókönyvhöz mindenképp az a jobb – akkor pár lépést meg kell tennünk ahhoz, hogy könnyebben folytathassuk a munkát. Arról, hogy én ezt hogy csinálom, egy videó készült, amiben egyéb tippeket is bemutatok. Két típusú fotókönyv is szerepel benne, ha követnéd a lépéseket, az oldalak pontos mérete:
XL: 6850 px x 3425 px
A4: 2421 px x 3189 px

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése