A cég szuper pluginokat, kiegészítőket  készít, amikből most pár ingyeneset mutatok be. Itt lehet őket megtalálni.

PolarProjection

Kisbolygó típusú képeket lehet vele összehozni. Évekkel ezelőtt volt egy cikk, hogy kell ezt elkészíteni plugin nélkül, de ez így egyszerűbb. Photoshop CS6-tól lehet használni. Nem csak kisbolygót, hanem gyűrűt is lehet generálni, abból kétfélét.

Ez a kisbolygós:

Ahogy látni a videón, a kezelő panel nincs túlbonyolítva. A Mirror Edges-t akkor kell bekapcsolni, ha az alap panoráma nem ér körbe. Ilyenkor az illesztést, ami ugye igazából nem passzol egymáshoz, némi tükrözéssel javítja a generator.

Planet

Ring Inside:

Ring InsideRing Outside:

Ring Outside

Ha igazi panorámával dolgozunk, akkor ki kell venni a pipát a Mirror Edge elől.

Little planet
Seamless Texture Generator

Pattern készítéssel is többször foglalkoztunk már, az alapok ebben a cikkben vannak benne. A megoldás itt is ugyanaz, csak nem manuálisan, hanem a plugin segítségével oldjuk meg.

pattern generator
Beállítjuk, hogy a mintázat milyen méretű legyen. Ha ez egy szokásos scrapbook oldalhoz készül, akkor érdemes olyan számot megadni, ami a 3600 px-nek valahányad része. Ha Define Pattern-nél ott a pipa, akkor automatikusan elmenti pattern-nak.

texture

A Tile egymás mellé tetszi majd a legenerált mintázatot, a Mirror tükrözi, hogy az illesztések jobban legyenek.

tile

Bármilyen fotó részletével kísérletezhetünk.

fotó
Itt most a Mirror-ra kattintva készült el. Utána nyitunk egy üres dokumentumot, és az Edit → Fill-nél a Pattern-t választjuk, vagy a rétegpalettán a korrekciós rétegek közül szintén a Pattern-t.

Mirror

Persze utána még blendingelhetjük, textúrázhatjuk kedvünk szerint.

Pixel to Vector Converter

Pixeles réteget, rétegcsoportot vagy smart object-et alakít át. Lehet választani, hogy Vector Shape vagy Custom Shape legyen belőle. A vektort büntetlenül lehet méretezni, ellentétben a pixelekkel. Utólagosan szerkeszteni is egyszerű.

custom vector

És az utolsó, ami még ingyenes, az az Isometric Transform Tool. Térbeli tárgyakat lehet ábrázolni perspektivikusan és izometrikusan. A különbség lényege az, hogy míg a perspektivikus ábrázolásban a távolabbi rész kisebb, az izometrikus esetében viszont nem. Ilyen ábrákat egész biztos láttál már, akkor is, ha fogalmad nem volt róla, hogy így hívják. (fotó: design.tutsplus.com)

isometric

A plugin ehhez készít egy rácsozatot, illetve a felhasznált képeket a megfelelő szögbe torzítja. Jól el lehet vele játszani:) Az autó és a kiálló fa a Pixelsquid oldalról.

isometric