Layer style-lal, vagyis réteg stílussal sok mindent meg lehet oldani, és ami nagyon jó, hogy ezeket elmenthetjük, és utána a Styles palettából bármikor egy kattintással alkalmazni tudjuk. Amit most mutatok, pont nem ilyen, mert adott fotóhoz kötött, de igazán egyszerű, így nem gond, hogy mindig végig kell csinálni azt a pár lépést.
A szombati videóscrep-en ezt (is) használtam, így először azon mutatom meg. Nem akartam egyszínű keretet, valami érdekesebb volt az elképzelésem.
Az egyes sablon elemek keretezésénél alkalmaztam. Itt egy leegyszerűsített változat. Alul háttér, rajta a sablonok.
A háttérből pattern-t készítünk. Ehhez kapcsoljuk ki a maszkokat, majd az Edit > Define pattern. Persze, ha mindezt még a maszkok készítése előtt tesszük meg, most nem kellene ki- meg bekapcsolni.
Most bármelyik maszk rétegre duplán katt, hogy előjöjjön a Layer Style ablak. Először is árnyékot adtam hozzá, hogy aztán lássam is a keretet. Utána a Stroke jön. Position inkább Inside, de ki lehet próbálni a másik kettőt is persze. Fill Type Pattern, és ott keressük meg azt, amit épp az előbb mentettünk el. Az lesz a legutolsó a megnyíló ablakban. Ahhoz, hogy ez tényleg olyan legyen, mint ha a háttér folytatódna, vegyük ki a pipát a Link with Layer elől, és katt a Snap to Origin-re.Ha csak azt szeretnénk, hogy a hátteret használja, de ne pontosan illeszkedve, akkor nem kell semmit tennünk. A videóscrap-es képnél csak a háttér volt a cél, itt most azt mutatom, hogy milyen, ha a fenti lépéseket alkalmazzuk. A háttér folytatása jelenik meg a keretben is.
Akár tehetünk hozzá még Inner Shadow-t, vagy mást, de a lényeg már megvan. Leokézzuk, és már kész is.
A rétegpalettán jobbklikk az effectre, Copy Layer Style, majd egyszerre kijelöljük az összes többi maszk réteget, jobbklikk, és Paste Layer Style.
Ebben az a jó, hogy ha most az összes maszkot átpakolgatjuk, akkor is a háttér fog folytatódni a keretben.
Még egy érdekes felhasználása ugyanennek a technikának, bár itt a patternt nem a szegélyben használjuk.
Fotó, rétegmásolat, és Filter > Filter Gallery, ott Distort > Glass. Valami féligáteresztő üveghatást állítsunk be. A Texture ablakban nézzük meg, hogy melyik tetszik, és az értékeket is válasszuk meg tetszés szerint.
Ezt a réteget elmentjük Pattern-nek. Valami szöveget írunk a képre, majd a Layer Style ablakban állítunk árnyékot, domborítást, de a legfontosabb a Pattern Overlay. Itt kiválasztjuk ezt a képet, itt is kivesszük a pipát a Link with Layer elől, és katt a Snap to Origin-re.
Itt is érvényes, hogy bárhova mozgatjuk a szöveget, olyan mintha egy üvegen keresztül néznék a fotót.
Ó, én nagy styles gyűjtő vagyok. Webdesignhoz kell is. 🙂