Remélem, nem vagyok egyedül azzal a problémával, hogy tonnányi keret birtoklása mellett (háttér, kütyü, maszk, betűkészlet, stb. tetszés szerint behelyettesíthető) pont az nincs, amit szeretnél. Nekem most pont egy polaroid típusú keretre fájt a fogam, ami tulajdonképpen lett is volna, de az csak négyzetes fotóhoz készült. Persze megértem, hisz a polaroid valóban négyzetes, így egy szavam sem lehet. A formát azért akartam, mert a polaroidnál a keret az egyik oldalon szélesebb, ami pont arra jó, hogy oda valami szöveget lehessen írni. Nem volt más hátra, csináltam magamnak. Az alapok után ezt különböző módon lehet variálni. Könnyen elkészítheted, mutatom, hogyan.
A Rectangle Tool-lal rajzolj egy alakzatot, akkorát, amekkorára szükséged van. Inkább legyen nagyobb, és ha kell, majd kisebbre veszed.
Ebből egy másolat, az legyen lejjebb. A Properties panelen be tudod állítani a színét a Fill-nél, illetve a méretét is. Mivel nem arányosan kell nagyobbra venni, a kis láncszem ikonra kattintva szét kell kapcsolni a méretezést.
Én széltében 2 cm-t adtam hozzá, ami 1-1 cm keretet jelent, a magasságához meg 3 cm-t, amiből 1 cm fent van, 2 cm meg lent.
Pontosan igazítani ezzel a két eszközzel lehet, igaz így pont a közepére kerül.
Behúztam két vonalzót, az egyiket a keret felső széléhez, és 1 cm-rel lejjebb, ide kellett a szürke réteget feljebb vinni.
A Properties panelen gömbölyítettem a sarkokon. Ez persze nem szükséges, de ilyennek képzeltem.
Jön az árnyékolás is, legegyszerűbben a Layer Style ablakban. (Rétegpalettén alul az fx, vagy dupla kattintás a rétegpalettán a rétegre)
Mivel térhatású árnyékot akartam, ezt az árnyékot külön rétegre tettem. Jobb klikk az effekten → Create Layer.
Most már a Free Transform vagy Warp eszközzel tetszés szerint alakítható.
Az egyszerűbb mozgatáshoz érdemes a három réteget összekapcsolni. Szükség szerint ez bármikor szétkapcsolható. Ha össze van kapcsolva, elég egyet kijelölni a mozgatáshoz, méretezéshez.
Egy ilyen alapot aztán több méretben is el lehet készíteni, álló, fekvő, négyzetes, amilyenre szükség van. Hogy ne legyen teljesen egyforma, az árnyékot mindegyiknél lehet egy kicsit másképp formázni. A szürkére kell vágómaszkkal rátenni a fotót, a fehér maradhat így is, de tehetsz rá valamilyen papírt, gyűrődést, pecsétet, ecsetelést, ami épp tetszik. A maszk rétegre jöhet akár egy kis Inner Shadow is.
Készítettem hozzá pár ragacsot is. Ez is nagyon egyszerű. Üres rétegen tetszőleges méretű kijelölés, amit tölts ki fehérrel vagy valami világos színnel.
A széleit legegyszerűbben egy radírral lehet kicakkozni. Kemény ecset, a spacing széthúzva. A ragacs egyik pontján katt az ecsettel, majd a SHIFT lenyomásával a másik végén is. Így magától végigtörli a szélét.
Az átlátszóságból vissza kell venni, és egész halványan lehet erre is tenni valamilyen gyűrődős ecsetet vagy textúrát. Árnyékot csak nagyon minimálisat.
Ha nincs kedved elkészíteni egy psd-be összepakoltam, innen le tudod tölteni. Nincs rajta textúra, meg semmi extra, de így az alap megvan, és kedvedre alakíthatod:)
Az én oldalam így néz ki:
0 hozzászólás