Készítettem egy képet a nagy húvéti tojásvadászatról. ( Michelle Coleman papírjai, Paperfellow csibéi, és Jofia lufija )
Erről aztán több dolog is eszembe jutott. Az egyik az, hogy bővítem az ingyenes letöltések körét a templatekkel, amit most ezzel a duplaoldalassal kezdek. Sokszor én is csak szimpla oldalt készítek, aztán, ha könyvbe akarom szerkeszteni, valamit mindig ki kell találni, hogy az egymás melletti oldalak harmonikusan illeszkedjenek egymáshoz. Ezért, ha a végső cél egy fotókönyv, akkor mindenképp érdemes duplaoldalban gondolkodni. A template-n behúztam a vonalzót, aszerint, amire a szerkesztésnél figyelned kell. Erről itt olvashatsz bővebben.
A másik egy tipp, hogy hogyan is illesszük be a képeket a sablonba. A szokásos mód az, hogy kijelölöd azt a réteget, amire szeretnéd tenni a fotót, majd áthúzod a képet, és Ctrl + Alt + G-vel „rásimítod” az alatta lévőre. ( PS CS3-nál, a Fontos részben megtalálod a korábbi verziók billentyűparancsaihoz vezető linket ) Van ennél sokkal jobb is, még pedig a File – Place ( Fájl – Elhelyez ) lehetőség. Ennek a megoldásnak rengeteg előnye van. Az egyik az, hogy mindig az alapképből dolgozik. Ha a simán áthúzott képet leméretezzük, majd utána mégis egy nagyobb kivágást szeretnénk és növelnénk a méretét, jelentősen romlik a minőség, hiszen a már lekicsinyített képet nagyítjuk fel. Ha a Place-t használjuk, akkor ez Smart Objects-ként ( Intelligens Elemek ) viselkedik, ami azt jelenti, hogy mivel az alapképet használja, nyugodtan kicsinyíthetjük, majd nagythatjuk a képet, nem következik be minőségromlás. Ezen a képen is lehet látni, hogy mekkora a különbség. Gondolom, nem kell magyaráznom, hogy melyik kép melyik módszerrel lett behelyezve.
A videóban még más szuper tulajdonságát is megismerheted ennek a technikának, és egyéb ötleteket is láthatsz. A templatet megtalálod a galériában.
Nagyon aranyos húsvéti oldal lett. 🙂
Köszi szépen, nagyon hasznos volt. Eddig mindig bemásoltam a fotót, nem is gondoltam rá hogy ekkora a különbség.
A template is nagyon tetszik!