Aki előfizetője az Adobe programoknak, az többnyire izgatottan várja, hogy milyen újdonságok érkeznek a frissítéssel. Kezdjük a Photoshop-pal, de jövök még inDesign és Lightroom hírekkel is.

Ez egy gyors összefoglaló cikk, az olyan témákról, amik bővebb kifejtést igényelnek, jönnek majd részletes írások is.
 
Placeholder frame – Képkeret eszköz
 
Aki használ inDesign programot, annak ismerős lesz ez az eszköz. Hasonló a maszkoláshoz, csak egyszerűbb. Az eszköztáron megjelent az ikonja. Rajzolhatunk vele négyzetes illetve elliptikus formát. Ha ráhúzunk egy képet, azonnal felveszi a formát. A fotókat könnyen ki lehet cserélni, ha másikat dobunk a keretre. Lesz róla bővebben is.
 

 

Content-Aware Fill – Tartalomérzékeny kitöltés
 
Javítottak rajta, és kapott egy munkaterületet. Pontosabb és szebb eredményt eredményez. Élő előnézetben ellenőrizhető minden módosítás. Ez is megérdemel egy teljes bejegyzést.
 
 

 
Multiple undo mode – Többes visszavonási mód
 
Ctrl+Z-vel lehetett eddig is visszalépni, de csak egy lépést. Most alapértelmezetten több lépést is visszavonhatunk. Az Edit menüben láthatjuk az Undo (visszavonás), Redo (ismét) és Toggle Last State (váltás utolsó állapotra) billentyűparancsait.
 

 
Math in number fields – Matematikai műveletek számokat tartalmazó mezőkön
 
Tökéletes újítás azoknak, akik nem akarnak számolni:) Ha valamilyen érték többszörösét, vagy hányadosát szeretnénk, ez igazán gyors és pontos megoldás.
 

 
Live blend mode preview – Keverési mód élő előnézete
 
Ez nagyon hiányzott!  Elég az egeret vezetni a különböző rétegstílusok felett, rögtön megmutatja a hatást.
 
 
Color Wheel – Színkör
A színkörrel könnyebben tudunk harmonizáló vagy komplementer színt választani.
 

 
Arányos átalakítás alapértelmezés szerint
 
Eddig sem értettem, hogy miért van másképp:) A korábbi verzióban ahhoz, hogy a egy rétegtípust (fotót, szöveget, alakzatot) arányosan tudjunk alakítani, a Shift gombot kellett nyomva tartani. Most már nem kell, csak akkor, ha az a cél, hogy ne arányos legyen az alakítás.
 
Automatikus jóváhagyás
 
Ez is hasznos és időspóroló újítás. Alakításnál és szövegeknél sem kell az Enter-rel vagy a kis pipa ikonnal jóváhagyni a változtatást. Bár ezekkel továbbra is működik, elég eszközt váltani vagy valamelyik másik rétegre kattintani, ezzel már el is fogadtuk a módosítást.
 
 
Szövegszerkesztés dupla klikkel
A szövegszerkesztéshez sem szükséges a szöveg eszközre váltani, ha a mozgató eszköz aktív, dupla klikk a szövegen, és máris lehet szerkeszteni.
 
 
Lorem Ipsum helyőrző
 
Új szöveg kezdésekor automatikusan betölti a Lorem Ipsum helyőrző szöveget, amin elvégezhetjük a beállításokat, mielőtt írni kezdünk.
 
 
Aki ennek ugyanúgy nem látja értelmét, mint én, az az Edit >Preferences > Type-nál kikapcsolhatja.
 

 

Sok apróság van még, ami a cikkek során majd biztos előkerül. Még egy utolsó, aminek nagyon örültem. Volna:) Elméletileg végre gondoltak a nagyfelbontású monitort használókra. és az Edit > Preferences > Interface-nél megjelent egy Scale UI To Font beállítás, ami arra hivatott, hogy a felhasználói felület betűméretéhez a teljes felület átméreteződjön. Nos, nálam ez ekkor növekedést idézet elő, így továbbra is kinézem a szemem. 🙂