Ismét frissítések jöttek ki az Adobe programjaira, sok-sok újdonsággal. Kezdjük a Photoshop-pal.

A Select Subject nem most került be a programba, de fejlesztettek rajta, így jobb lett. A gombra kattintva, az Adobe Sensei (AI) megkeresi a fő témát a fotón, és kijelöli. A siker persze azon múlik, mennyire különbözik a fő téma a háttértől, de alapnak mindenképpen jó. A Select and Mask ablakban további finomításokat lehet eszközölni.

Még frissítés előtt alkalmaztam a funkciót ezen a fotón, majd megismételtem az új verzióban. Látni, hogy a jobb oldali, vagyis a mostani kiadás ha nem is tökéletes, de mindenképp jobb, mint a korábbi.

  • Before-photoshopup
    After-photoshopup
    Before photoshopup After

Pár másodperces korrekció után egy másik háttéren, egész jó eredmény., bár még lehetne finomítani rajta.

Adobe fontok automatikus aktiválása. Ha olyan dokumentumot nyitunk meg, ami olyan betűtípust tartalmaz, ami a mi rendszerünkön nincs meg, eddig csak egy figyelmeztető ablakot kaptunk. A frissítés után ez annyiban változott, hogy Adobe fontok esetén a Photoshop csatlakozik (internet kapcsolat esetén) az Adobe Font-hoz, és automatikusan telepíti a hiányzó betűtípust. Nem Adobe betűtípus esetén a szokásos sárga háromszögben felkiáltójel jelzi a rétegpalettán a hiányt, és egy párbeszédablakban választhatunk hogy marad így, és nem szerkeszthető a réteg, vagy lecseréljük egy másik betűtípusra.

Elforgatható mintázat

Pattern Overlays, Pattern Strokes és Pattern Fill Layers, vagyis mindenhol, ahol mintázatot használunk, ezentúl bármilyen szögben elforgatható a minta.

Match Fonts sem újdonság, csak javítottak rajta. Szintén az Adobe Sensei technológiára épül, s célja az lenne, hogy egy fotón szereplő szövegről megállapítsa, hogy milyen betűtípussal íródott. Meg kell hogy mondjam, még van mit tanulnia a technológiának, mert pár betűtípussal próbálkozva, egyiket sem sikerült kitalálnia. 🙂 Ennek pl. Bridgetown a neve, a listában nem szerepel.

match font

Camera Raw továbbfejlesztett funkciók. Megújult az egész felület. A fotók lehetnek vízszintesen vagy függőlegesen is, vagy akár el is rejthetjük őket, hogy nagyobb felület maradjon a szerkesztéshez.

A jobb oldali panelek is változtak, leginkább a Lightroom-ra hasonlítanak. Jobb klikk a paneleken, és választhatunk. Pl. a Single Panel Mode-nál mindig csak egy panel van nyitva, ha rákattintunk a következőre, az előző becsukódik.

Az eddig felül levő eszközök a jobb oldalra kerültek.

Hue csúszka került az adjustment brush, radial és gradient tools eszközökhöz. Ezzel a fotón levő választott színt lehet módosítani.

ISO Adaptive Presets. Nagyon hasznos újítás. A lényege, hogy létrehozhatunk egy olyan előre elkészített beállítás készletet, amelyben a fotó ISO-jától függően változik a beállítás. Erről részletesen egy külön cikkben.

A Crop, vagyis vágóeszköz is változott. Kapott egy teljes panelt, ezen van a vágás, forgatás, egyenesítés funkció is. A vágást segítő overlay-ek közé bekerült a Center, ami függőlegesen és vízszintesen felezi a képet.

A Curves is másképp néz ki. Könnyebb váltani a Parametric és Point Curves között, valamint egyszerűbb elérni az egyes színcsatornákat is.

Ezek voltak a legfontosabbak, apró részletek a cikkek során is napvilágra fognak kerülni:)