Körülbelül másfél éve írtam utoljára a MidJourney-ról, és azóta hatalmas fejlődésen ment keresztül ez az AI-alapú képgeneráló eszköz.
Mivel mi itt a fotókönyv szerkesztéssel foglalkozunk, leginkább azt nézzük meg, hogy milyen grafikákat generálhatunk, melyekkel színben és hangulatban jól kiegészíthetjük a képeket.
Korábban kizárólag a Discord platformon keresztül lehetett képeket létrehozni, az előző cikkekben ezt mutattam be. Most azonban a MidJourney saját webes felületén kényelmesen hozzáférünk a legújabb funkciókhoz, mindenféle bonyolult beállítás nélkül. A weboldal új keresési és rendezési eszközei pedig gyorsabbá és áttekinthetőbbé teszik a munkát.
Az Explore menüpontban böngészheted a más felhasználók által készített képeket, és inspirációt meríthetsz különböző témákból. A kereső segítségével találhatsz konkrét stílusú és hangulatú képeket. Ha valamelyik tetszik, annak promptját felhasználhatod, hogy a saját, hasonló stílusú képedet létrehozd. Amikor az adott kép fölé viszed az egeret, több ikon jelenik meg, amelyekkel kiválaszthatod a prompt használatát, vagy szerkesztését is.
Azt azért jó tudni, hogy még ha ugyanazt a promptot használod is, a generált kép sosem lesz teljesen azonos az eredetivel. Az AI minden generálásnál új variációkat hoz létre, így a kész képek mindig egyediek maradnak, még ha hangulatukban vagy részleteikben hasonlóak is.
A Create mező az a hely, ahol megadhatod – angolul – hogy pontosan milyen képet szeretnél látni. Ha az angol nem megy, bármelyik online fordító segíthet. Megírhatod a stílust, a színeket, a képarányt és sok más részletet is, hogy pontosan a kívánt grafikát kapd. (Aztán vagy azt kapod, vagy nem.)
Például kérhetsz fehér hátteret, hogy könnyebb legyen elválasztani a grafikáról. Fehér háttér különösen hasznos grafikák esetében, mivel később könnyebb eltávolítani vagy más háttérrel kombinálni. A képarány megadásához használhatod a --ar
paramétert, pl. –ar 2:3
A négyzetes forma az alapértelmezett, ahhoz nem kell semmit beírni.
A prompt beállításával játszhatsz a színekkel is, mint például muted greens (visszafogott zöldek) vagy earthy browns (földes barna árnyalatok), hogy a kívánt színvilágot kapd. Még jobb, ha beraksz egy fotót inspirációnak.
Egy Rovinjban készült fotómat tettem be, hogy a hangulatot és színvilágot onnan vegye le. Egész biztos, hogy Rovinjban nem pont ilyenek a házak, de attól még tökéletes egy fotókönyv borítójához.
Az ötletet a CEWE Közösség oldaláról lestem, ahol rengeteg szuper könyvet lehet megnézni.
A Personalization funkció lehetőséget ad, hogy a MidJourney megismerje az ízlésedet. Minél többször értékeled a generált képeket vagy választasz két lehetőség közül, annál jobban „tanulja meg” az AI, hogy milyen stílusokat, színeket és hangulatokat kedvelsz. Ez segít, hogy a későbbiekben a promptjaidhoz jobban illeszkedő, egyedibb képeket készítsen. Ahogy haladsz előre a szinteken, egyre pontosabban passzolnak majd a képek az elképzeléseidhez, így idővel személyre szabottabb és kifinomultabb eredményeket kapsz. Katt a Start Teaching-re, és próbáld ki.
Az új Edit funkcióval szöveges promptokkal és területi kijelöléssel szerkesztheted a képeidet, így finomíthatod a részleteket és igazíthatod őket az elképzeléseidhez. Az editor működik személyre szabott modellekkel, stílus- és karakterreferenciákkal, valamint képalapú promptokkal is. Jelenleg az alábbi felhasználók számára érhető el: akik már legalább 10,000 képet generáltak, éves előfizetők, legalább 12 hónapja havi előfizetők.
Kitörlöd azt a részt, ahová mást szeretnél. Itt például motoros szemüveget és bukósisakot. Egyszerre három változat generálódik, de megismételheted és szerkesztheted a kijelölést.
De egy fotót is át tudsz alakítani. Ehhez is csak törölni kell a felesleges részeket, és akár a méretet is állíthatod bármilyen irányban.
Hercegnőset kértem:)
A sok izgalmas újdonság közül még aRetexture funkciót említeném meg, amivel módosíthatod a képek textúráját és anyagait, miközben a struktúra megmarad. Használatához töltsd fel a képet, majd írd be a promptba az új textúrára vonatkozó leírást, és a rendszer ennek megfelelően alakítja át a képet. Elméletileg:) A gyakorlatban nem sokban hasonlít az eredetire. Ezt a formát szerettem volna 3D-re alakítani, de fából.
Nem mondanám, hogy sikerült, de egyébként jól néz ki. 🙂 Persze az is lehet, hogy nem tudok megfelelően szót érteni a MJ-vel, azért nem pont az lesz, amit szeretnék.
Érdemes kipróbálnod ezeket az új funkciókat, és felfedezni, hogyan lehetnek az AI eszközei az alkotói munkád részévé.
0 hozzászólás