CEWE App – Creative Cloud mobile apps

2014. július 3. | Mobilfotózás, Photoshop tippek, trükkök, videó

Ígértem, hogy írok az iPhone, iPad applikációkról is, amik az új Photoshop-pal együtt jöttek ki. Hogy miért is tartom ezt fontosnak? Mert már akár CEWE FOTÓKÖNYV-et is rendelhetünk ezekkel az eszközökkel. Mondjuk a telefonos változatra nem vállalkoznék, de iPad-on kipróbáltam, hogy működik, és jelentem, nagyon jól.

Természetesen a letöltéssel kezdjük. Az iOs és Android app, épp úgy, mint az asztali program, ingyenes.

CEWE app

Sok CEWE termék közt választhatunk, de most maradjunk a fotókönyvnél.

CEWE FOTÓKÖNYV

Kiválaszthatjuk a nekünk tetsző méretet:

CEWE FOTÓKÖNYV méretMajd a stílust, de akár magunk is szerkeszthetjük.

CEWE FOTÓKÖNYV stílus

Ha rábízzuk a szerkesztést a programra, akkor hozzáadunk mappát, vagy mappákat, ahol természetesen megadhatjuk, hogy melyik kép szerepeljen a könyvben, s melyik nem.

CEWE app mappák

Katt a létrehozás gombra, és pillanatok alatt kész a könyv. Ha nem tetszik, változtathatunk rajta. Ha magunk akarjuk eldönteni, hogy mi hova kerüljön, nem gond, mindent könnyedén szerkeszthetünk.

CEWE app szerkesztés

Különböző effektekkel próbálkozhatunk, például a kedvelt grafikus stílusról sem kell lemondanunk.

CEWE app filterek

Írhatunk rá szöveget is:

CEWE app szöveg

A megadott cím fog megjelenni a könyv gerincén:

CEWE FOTÓKÖNYV borító

Egyszerű, könnyen kezelhető. Ha valaki mobil eszközzel fotóz, nem kell átpakolni gépre, gyorsan szuper könyvet tud készíteni.

És, ha már itt készítjük a könyvünket, jól jöhetnek a Creative Cloud mobil alkalmazások. Ezekhez tudni kell, hogy bár ingyenesen letölthetőek, használni csak akkor tudjuk őket, ha van Creative Cloud előfizetésünk Photoshop-pal, és az egyikhez Lightroom-mal. Ha nincs, két dolgot tehetünk.

  1. Kihasználjuk a 30 napos próbaverziót, amivel az összes programot és a Creative Cloud-ot korlátozás nélkül használhatjuk.
  2. Vagy előfizetünk. A havi előfizetés nagyjából egy scrapkészlet ára. Na jó egy scrap bundle ára:)

Adobe Lightroom mobile

Volt pár cikk a Lightroom-ról, amiben megismerhettük ezt a programot. Most bővültek a lehetőségek a mobil app-pal, mert bárhol, bármikor szerkeszthetjük fotóinkat. Nem csak a telefonnal vagy táblagéppel készülteket, hanem akár a DSLR kamerák raw fájljait is. A nagy trükk abban rejlik, hogy az asztali és a mobil programot szinkronizálni lehet a felhőn keresztül.

Ha az asztalin van egy kollekciónk, be kell állítani, hogy szinkronizálja a mobil app-pal.

Lightroom szinkronizálás

 

Ha a mobilon hozunk létre az azon lévő képekből egy kollekciót, az pillanatok alatt megjelenik az asztali gépen.

Lightroom Collection

Egy csomó szerkesztési feladatot megoldhatunk. Lightroom szerkesztés

Az eredmény pedig az asztali gépen is megjelenik.

Lightroom

Bevallom, ez a hasznosságán kívül is annyira tetszik, hogy csak azért próbálgattam össze-vissza, hogy lássam, ahogy egyszer csak megjelenik a módosítás az asztali gépen is. Ami akkor is megjelenne, ha nem mellette ülnék, hanem mondjuk Skepolos-on, ahol lenni szeretnék:)

A következő két app-hoz mindenképp meg kell említeni azt az eszközt, amit kifejlesztettek hozzá. Adobe Ink & Slide.  Az Ink egy nyomásérzékeny, nagyon pontos toll, míg a Slide egy digitális vonalzó.

Adobe Ink & Slide

Gyönyörű. És 200 $, így én sajnos egész biztos nem fogom kipróbálni. Viszont szórakozásként rajzolhatunk az ujjunkkal is, vagy vannak egyszerűbb tollak is. Én valami ilyesmit kaptam az iPad tokjához.

Touch penAdobe Sketch

Egy rajzoló alkalmazás, amivel hasonlóan rajzolhatunk, mintha papírt és különböző ceruzákat használnánk. Választhatunk többféleképpen színeket színsablonokból, de akár egy fotóból is.

Adobe sketch

Alárakhatunk valamilyen képet, aminek az átlátszóságát szabályozhatjuk, és különböző típusú tollhegyekkel dolgozhatunk.

Kedvenc részem, mikor átküldöm a Photoshop-ba, és ott megjelenik.

IMG_0438

PS-ben meg tovább dolgozhatunk vele. Kéretik nem a rajztudásomat minősíteni:)

Adobe Sketch + Photoshop

Adobe Line

Akár tervrajzot is készíthetünk vele. Különböző ceruzák állnak rendelkezésre, 2H-s, HB, 0,25 mm-es és 0,5 mm-es toll, ecset, filctoll és persze radír. A drága vonalzó nélkül is tökéletesen egyenes vonalakat húzhatunk a beépített vonalzó eszközzel.

Adobe Line

Ha megint én készítek vele valamit, tuti elmegy a kedved tőle, így inkább mutatok egy videót.

Adobe Photoshop Mix

Nagyon ütős képszerkesztő programmal rukkolt elő az Adobe. Sok, az asztali programnál használt funkció érhető el, olyanok, mint a tartalomérzékeny kitöltés, perspektíva korrekció, beremegés csökkentése. Ezek érdekessége, hogy a fotót felküldi a felhőbe, akorrekció ott történik meg, majd megjelenik az iPad-on.

Semmit nem butít a képeken, összedolgozik a Photoshop-pal. A szerkesztés után, amit útközben, tengerparton, hegy tetején, vagy bárhol készítettél, küldheted a felhőbe vagy a Photoshop-ba.

Készíthetünk fotót az iPad-del, válogathatunk a médiatárban, vagy betöltjük a Creative Cloud-ból. A teljes csomaghoz 100 GB tárhely jár a felhőben, csak a Photoshop-hoz 20 GB. Lehet vásolni Camera Connencion Kit-et, ezzel vagy a kamerát kötjük össze az iPad-dal, vagy az SD kártyát tudjuk behelyezni, így rátölthetjük képeinket.Camera Connenction KitHa már az iPadon van, feltolhatjuk a felhőbe, ott biztonságban van, így törölhetjük a kártyáról meg az iPad-ról is. Ez egy nyaralás során, mikor fogytán a hely a kártyán, nagyon jól jöhet.

Ha Raw-ban fotózol, akkor a Lightroom a megfelelő program, a Photoshop Mix azt nem kezeli, de réteges psd fájlokat igen. Nem mondom, hogy lecserélem az asztalira, de van helyzet, amikor jól jöhet.

Ezt az angyalkát szépen körbe tudtam vágni, és rátettem egy háttérre, amit a felhőből húztam le.

Creative Cloud

Remélem, hogy felkeltette az érdeklődésedet, és ha teheted, kipróbálod.

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése