Josh Adamski fotós Tel-Avivban született, Angliában és Tel-Avivban él a tenger közelében, ami a legtöbb témát nyújtja számára. A szürreális fotó-impresszionistának nevezett stílusra specializálódott, fotóit egyedi feldolgozási technikájával képzőművészeti alkotásokká alakítja. Ezt a különleges stílust nevezik Adamski-effektnek, és világszerte számos követője van.
Nyilván nem fogunk leírás alapján olyan képeket készíteni, mint Adamski, de a képeit nézegetve lehet inspirálódni, és megalkotni a saját verziónkat. Az én leírásom is inkább csak technikai, és pont így nem lehet és nem is érdemes a saját fotódon elkészíteni, de remélem, azért kedvet csinál ahhoz, hogy kipróbáld.
Keress rá a nevére, és rengeteg művét találod.
Ez az alapkép:
Adamski szemmel láthatólag a Motion Blur filtert (mozgásos bemozdulás) sokat használja, ebből indultam én is ki. Első lépésként a témát leválasztottam a háttérről. Ehhez a Select Subject és Select and Mask eszközöket használtam, de korábbi PS-nél a Quick Selection Tool is megteszi.
Az alapképből egy másolat, és Blur → Motion Blur.
Még egy másolat az alapból, azt egy kicsit más szöggel, mert ahol az út van, annak az irányát szerettem volna megtartani.
A Erre tettem egy fekete maszkot, és csak az út részét hoztam vissza.
A korlát részleteit túl erősnek tartottam, ezért még a Blur Gallery-val tovább életlenítettem, és egy kis szemcsézettséget is adtam hozzá.
Élénkebb színeket szerettem volna, ezért jött egy Vibrance korrekciós réteg. Rétegsorrendben a téma legfelül van, a korrekciós réteg így csak az alatta lévő rétegekre hat.
Bármilyen eszközzel próbálkozhatsz, hogy a kívánt színvilágot elérd. Én még egy Color Lookup-ot választottam.
Az elmosás hatására az erőteljes piros szín is megjelent a háttéren, ami nem tetszett.
Ezt némi klónozással tüntettem el.
Most a téma jött, arra is egy Vibrance korrekciós réteg, csak ehhez a réteghez kapcsolva.
Rétegmásolat a téma rétegéből, majd Filter Gallery → Paint Daubs. Nincs rá különösebb magyarázat, megtetszett:)
Az arcán ezt nem akartam látni, ezért fekete maszk, és itt-ott átfestettem.
Gondoltam, hogy egy-két textúra nem árt, így az is jött rá. Lehet játszani blendinggel, átlátszósággal is. Aki ezer éve scrapbookozik, mint én, biztos emlékszik Jerry Jones-ra, aki csodás textúrákat tett ingyenesen letölthetővé. A blogja még megvan, de ott már nem működnek a letöltési linkek. Viszont találtam egy oldalt, ahol 100 textúrája most is elérhető. Érdemes párat begyűjteni, csodás hatásokat lehet elérni velük.
Nekem így már tetszett, ha nem is egy Adamski alkotás:) Megnéztem, hogy mutatna egy fotókönyv borítón. Szerintem jól:) Próbáld ki te is!
0 hozzászólás