Sketch, mert nem lehet megunni

2014. március 13. | Photoshop tippek, trükkök

Nagyon kedvelt technika, és szerencsére sokféleképpen meg lehet oldani, így mindig van valami új, amit ki lehet próbálni.

Válasszunk rögtön egy hátteret, mert látnunk kell, azon hogy mutat. Ráhúzzuk a fotót, amiből ha a ráhúzástól nem lett volna smart object, rögtön alakítsuk át. A fotót nem árt kicsit megdolgozni. Az ilyen típusú módosításoknál lehet, hogy olyasmit kell csinálnunk, amit a normál fotónál nem tennénk. Ezen a fotón az volt a lényeg, hogy erőteljesen kontrasztos legyen az, amit majd a rajzos végeredménynél látni szeretnék, és lágyítani, elmosni kell, amit nem szeretnénk látni. Hajra, szemre ráélesítettem, az arcbőrt meg eléletlenítettem.

alapfotó

Ebből a rétegből még két másolat kell. Ezt a Layer > Smart Objects > New Smart Object via Copy, mert sima Ctrl+J esetén, ha az egyik réteggel csinálunk valamit, az a másikon ugyanazt a változást idézi elő (de erről már sokszor volt szó).

Két felsőt kikapcsolhatjuk az elől lévő szem ikonra kattintva, és a legalsó fotóra ráküldünk pár filtert.

chalk and charcoal

Az értékeket nem érdemes rólam nézni, minden fotó más, a mérete is befolyásolja, szóval úgy szemre. Mivel smart object-tel dolgozunk, később egyszerűen módosíthatjuk a beállításokat. Első a Chalk &Charcoal. Utána lent rákattintunk a New effect layer ikonra, és egy kis Film Grain-t keverünk hozzá.

Film Grain

Még egy következik, ez pedig az Angled Strokes.

Angled Strokes

Jön a felett lévő réteg, amire csak egy filter kerül, ez a Photocopy.

Photocopy

Most ez a kettőt fogjuk összedolgozni. Vissza a három filteres alsó rétegre, itt duplaklikk, hogy megnyíljon a Layer Style ablak. A Blend If részen a This Layer-t fogjuk használni. Az Alt lenyomásával külön tudjuk választani a háromszöget, így finomabb átmenetet tudunk készíteni. Ezzel azt állítjuk be, hogy a réteg világos részei engedjék át az alatta lévő réteget. Tehát ott a háttérpapír fog látszódni, a sötét részek viszont megmaradnak.

Blend if

A fölötte lévő egy filteres képnek állítsuk multiply-re a blendingjét, majd vegyünk vissza az átlátszóságból, ha szükséges.

Blending

Ha úgy látjuk, még ezen is tuningolhatunk. Én egy kis kontrasztot adtam hozzá, és mivel csak ezeknek a rétegeknek akartam, a háttérnek nem, a két réteget egy csoportba húztam, és rátettem egy Curves korrekciós réteget.

Curves

Ne felejtsük el, hogy most is korrigálhatunk a filtereken, és most már pontosan látjuk is a végeredményt. Ehhez duplakatt a Filter Gallery szövegre a rétegnél, mire újra megnyílik a szerkesztő ablak.

Ha picit színesíteni szeretnénk a rajzot, akkor a harmadik, legfelül álló réteg blendingjét állítsuk Color Burn-re – persze mással is próbálkozhatunk –, és vegyük le alaposan az átlátszóságát.

Color Burn

A blendingtől meglátszik a fotó széle, ezért rátettem egy maszkot, és és ecsettel eltüntettem.

maszk

Mivel általában ebben a méretben nem nagyon látszanak a részletek, két nagyítás, előbb az alap, aztán a színezett verzió.

sketch

sketch

És a kész oldal:

Sketch

Remélem, kipróbálod:)

2 hozzászólás

  1. Lululu

    Szuper! Ezt mindenképp ki fogom próbálni! Köszi, Krissz!

Egy hozzászólás elküldése