Cewe design – Cserháti Hajnalka

2008. szeptember 30. | Cewe-design, freebie

Ismét egy tehetséges fiatalt szeretnék bemutatni. Az oldalán keresztül ismertem meg , és elbűvöltek színes, vidám illusztrációi. Sikerült őt megnyernünk, hogy a Cewe számára is készítsen egy scrapbook készletet. Ha érdekel, hogyan készült ez a kézzel festett, őszi színvilágú, mesés készlet a rövid interjúból megtudhatod ,és egy kicsit a készítőt is megismerheted.

Mi a végzettséged?

Van egy alkalmazott grafikus szakmám (2000-Kaposvár, Zichy Mihály Iparművészeti Szakközépiskola) és egy rajztanári diplomám (2005-Eger, Eszterházy Károly Főiskola)

Milyen munkáid vannak?

A diploma megszerzése után tanítottam, 1 éve szenteltem magam igazán az illusztrálásnak és szabadúszó lettem. A kérdésedre válaszolva; színes, talán harsány is egy kicsit, akvarelles, fapácos, nyírbálós, tudatos vagy kísérletezés szülte munkáim vannak. Néha térbeli, pop-up-os is. (Olyan kép vagy könyv, ami térben kinyílik, vagy mozgatható, forgatható elemeket tartalmaz.)

Meséld el pár szóban, hogy is születik meg egy-egy grafikai munka.

Hasonló módon állok neki, mint Alexandra, gyűjtögetek, megfigyelek, körüljárom a legtöbb oldaláról a témát, elteszem, pihenni hagyom, előveszem, újra átgondolom és közben haladok a megvalósítani kívánt eredmény felé. De attól is függ, hogy mi az, amivel éppen foglalkozok. Ha illusztrációról van szó, néha előfordul, hogy a vázlatnak szánt szösszenet lesz a végleges verzió, vagy egy régen félretett, akkor éppen felhasználhatatlannak minősülő festett lap lesz az alapja a következő képnek. Általában minden szép lapot, érdekes felületet gyűjtök, nem dobok ki semmit, ami papírból van. Most, hogy közöm lett a fotókönyvhöz, egyszer csak azt vettem észre, hogy érdekes mintázatokra vadászok, ma  például a palacsintatészta sült rajzolata ejtett bámulatba.

Mi a kedvenc stílusod?

Igyekszem nem beskatulyázni magam; nem akarok például csak madárfestő, csak akvarellista lenni. Keresem az olyan meséket, amik lehetőséget adnak, hogy más színekkel, más képi világgal, más technikákkal dolgozhassak.

Hogy készült az őszi készlet?

Festéssel, levél és termésgyűjtéssel, textúra vadászattal, rajzolással kezdődött a tényleges munka előkészítése. Képeket is gyűjtöttem, hogy ellenőrízzem elég visszafogott-e a háttér, nem túl élénk-e a kellék színe, kellőképpen nagyok-e az elemek. Mikor minden szükséges kellék elkészült, kipróbáltam magam is, hogy meggyőződjek róla; felhasználhatóak. Halkan jegyzem meg, hogy egy szitaműhelyből kimentett sütőpapír nagyon sokat segített a színek telítettségének a visszavételénél, másrészt szép minázatot is adott.

Remélem, hogy a rövid bemutatkozás nemcsak Hajni megismerésében segített, hanem kiváló ötleteket is adott, hiszen a levél és termésgyűjtés, a textúravadászat minden kreatív embernek lehetőség arra, hogy maga is próbálkozzon technikákkal, így még egyedibbé varázsolja saját fotókönyvét.

Letölteni a szokásos helyen, a galériában lehet.

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése