A CEWE-Bingó havi feladatai között szerepel a tükröződés, s mivel Photoshop-ban már volt róla cikk, most nézzük meg, hogyan kell Affinity Photo-ban megoldani. Egy ilyen feladat mindig összetett, több lépésből áll, így több eszközt használunk hozzá. Ami most igazán érdekes, az a Gradient eszköz lesz. Nézzünk előbb erről egy kis elméletet, aztán a videóban minden világossá válik.
A Gradient, vagyis színátmenet eszközt használhatjuk pixel rétegen, korrekciós rétegen, life filter rétegen, valamint vektoros és szöveges tartalmon. Most a gradient-et arra fogjuk használni, hogy az egyik réteg tartalmát az átmenettel halványítsuk el. Ehhez egy maszkot teszünk a rétegre. A maszk lényege, hogy ahol fehér, ott 100%-osan látszódik a réteg tartalma, ahol fekete, ott meg egyáltalán nem. Ahol meg valamilyen szürke van, ott a szürke árnyalata határozza meg a láthatóságot. Ezt ecsettel is meg lehet oldalni, sőt sokszor inkább azt használjuk, a gradientre akkor van szükség, amikor szép szabályos átmenetet szeretnénk.
A képen jelöltem, hogy melyik eszközt válaszd. Többféle típus létezik, pl. lineáris, vagy sugárirányú.
A hozzá tartozó eszközök:
Maga a gradient szerkesztő. És a számokkal jelöltek:
- Forgatja a gradient irányát, minden kattintás 90 °-kal.
- Megfordítja a gradient irányát.
- Erre az ellipszis gradientnél van szükség. Itt ugyanis kétirányú a gradient, és ha a kis lakat nyitva van, mind a kettő külön méretezhető, ha viszont rákattintunk, és zárjuk, akkor a méretarány állandó marad, és a két mozgató egyszerre változik.
Ennyi elég is az elméletből, jöjjön a videó, amiből sok minden egyértelművé válik, ami esetleg most még nem az:)
Itt persze abba is hagyhattam volna, de még nem éreztem befejezettnek, így a további lépések következnek.
Alulra behúztam egy nyitott könyves hátteret. A többi réteget sem akartam összemosni, hátha valamiért kell, így csak kijelöltem, és a Merge Visible-vel készítettem egy összemosott réteget, ami alatt megmaradtak külön is, de azoknál kikapcsoltam a pipát, hogy ne látszódjanak.
A Mash Warp Tool-lal dolgoztam tovább.
Ezzel az eszközzel nagyon jól lehet torzítani, ráadásul egyszerű is, viszont igazán megérdemel egy külön bejegyzést, szóval részletesen majd abban írok róla. Itt csak a négy sarkát húztam a könyv lapjának sarkaihoz, és a vezérlőkkel igazítottam az ívet.
A blendinget megváltoztattam Multiply-re, hogy jobban belesimuljon a könyvbe.
Már csak egy korrekciós réteg került az összemosott rétegre. Ennek a Blend Mode-ja Color Burn.
És a kész oldal:
Próbáld ki, és ha valami nem megy, kérdezz:) Itt, vagy akár a CEWE Kreatív Fotográfia csoporban.
0 hozzászólás