A ColourLovers oldalán válogathatunk a különböző színpaletták között, sőt készíthetünk magunknak is.
Ezt tettem most én is, és az eheti feladat az lesz, hogy ezekkel a színekkel kell oldalt készíteni. Más megkötés nincs. Remélem ez most egy igazán könnyű feladat 🙂
Photoshophoz innen , Gimphez pedig innen töltheted le a színpalettát, amit a programba be tudsz tölteni, de ezt a képet is tudod használni, és a színminta-vételezővel tudod festő-, vagy háttérszínnek beállítani. Aki nem járatos az átszínezős technikákban, egy korábbi cikkből és videóból hasznos információkat kaphat.
Azt tudtad, hogy ezzel a színvételezővel azt is meg lehet csinálni, hogy ha valamilyen kép meg van nyitva (anélkül nem működik), fölé viszed az eszközt, egér balgomb nyomvatartásával „ki tudsz menni” a programból, és akár ebből a képből is tudsz színt választani, anélkül, hogy lementenéd, és behívnád ps-be? Persze ehhez az is kell, hogy lekicsinyítve mindkettőt lásd a monitoron. Utána már csak egy klikk a színpalettán, és már benne is van a gyűjteményben. ( a narancssárgán a cseppentőnek kellene látszódnia, valamiért fehér nyíllá változott a monitorfotón )
Érdeklődve várom, hogy kit mire inspirálnak ezek a színek:)
Ezek biztos nagyon alapvető kérdések, de sosem csináltam még ilyet: csak ezek a színek lehetnek-e a képben, és mindegyiknek szerepelnie kell-e benne?
Én sem tudom, másnál hogyan szokott lenni:) Biztos mindenki saját szabályokat állít. Minden színt nem kell felhasználni, csak amelyik beleillik az elképzelésbe, más szín viszont csak annyira lehet benne, hogy ennek a színképnek a hatását nem viszi el más irányba.
De jó 🙂 Én is nagyon szeretem ezt a színes oldalt 🙂 A trükköt nem ismertem, kipróbálom, köszi. Szerintem úgy a legegyszerűbb, ha keresünk olyan fotót, amelyiken egy vagy több, fentiekkel megegyező szín dominál, és aztán a köré rakott készletet könnyen át lehet színezni…Vagy akár magát a fotót magát is..vagy egyes részeit..