Az előző bejegyzéshez linkelt fotókönyv sablonok kapcsán több kérést is kaptam, hogy a többi mérethez is szeretnének sablont.
Onnan most leszedtem, és a lenti képre kattintva, vagy a galériából lehet letölteni az összeset egy csomagban. Az XL-esnél észrevettem, hogy elkövettem egy kis hibát, szóval, aki már letöltötte, az dobja azt ki és töltse le ezt. Mivel ezek teljesen üres psd fájlok, nagyon kis méretű még így is, ezért nem szedtem szét méretek szerint. Tartalmaz egy infó fájl is, de azért ide is beírom a fontosabb dolgokat.
a 21 x 21 cm-es méretnél a borító sablon a keménykötésű és a vászonhatású borítóra vonatkozik. A puhánál és a fotófüzetnél lehet használni a duplaoldal sablonját, mert ott nem hajlik be a borító kötése.
Néhány mm-t a gerincrész felvesz, ez a lapszámtól függ, azt érdemes beleszámítani.
A sablonoknál körbe a duplavonalból a külső egy 4mm-es levágást jelöl, utána még 5 mm pedig abban segít, hogy az oldalra kerülő fotók vagy elemek a levágódás után is legalább fél cm-re az oldal szélétől kerüljenek.
A középrészen a 3 vonal közül a középső a könyv közepe, jobb-balra 3mm, a kötészetből adódó „eltűnés” . Tapasztalat szerint, ha fontos elem nem kerül ide, akkor egyáltalán nem zavaró, ha keresztülmegy valami a közepén.
A fotófüzeteknél ez a középső 3-3 mm nincs jelölve, hiszen azt úgy állítják össze, mint egy iskolai füzetet, ott nem vész el semmi, de mivel az oldalak speciálisan vannak nyomtatva, hiszen a duplaoldal is szétválasztásra kerül, minimális elcsúszás lehetséges.
A nyomda ívekre nyomtat, majd ezeket az íveket utána vágja fel az adott méretre. Ebből kifolyólag minimális eltérés lehetséges a sablonhoz képest.
A borítónál a sablon egy 7 mm gerincmérettel számol, ami a magasabb lapszámú könyveknél természetesen több lesz.
Vászonhatású könyveknél a borítón beillesztett kép középrehelyezéséről a program gondoskodik.
A nagyméretű puhaborítású illetve a fotófüzet esetében ugyanaz érvényes, mint, amit írtam a 21×21 cm-esnél, vagyis, hogy a kötészetnél nem fordul be a papír, így a duplaoldal sablonját lehet használni, illetve, ha egész pontosan akarunk szerkeszteni, akkor a gerinc vastagságát figyelembe kell venni hozzá.
Igyekeztem nagyon odafigyelni, ha mégis hibát találnál valamelyikben, kérlek jelezd, hogy javítani tudjam.
0 hozzászólás
Trackbacks/Pingbacks