Fotók online bemutatása

Remek funkció, ha valakinek gyorsan meg akarjuk mutatni akár a nyers fotókat, hogy kiválassza, melyiket szeretné. A kijelölt fotókból készítsünk kollekciót.

Katt a Make Public-ra.

Pár másodperc múlva megjelenik a link.


Rákattintva, a böngészőben megjelennek a fotók, melyeket nagyobb méretben és diavetítésben is végig lehet nézni.

Akár még megjegyzéseket is írhatunk hozzá.

Nagyobb csúszka, pontosabb szerkesztés

Főleg kisebb monitornál zavaró, hogy a csúszkákat nehéz pontosan állítgatni.

Egérrel fogjuk meg a szélét, és húzzuk szélesre a panelt, így sokkal precízebben dolgozhatunk.

További infók megjelenítése rácsnézetben

Ha a View > Grid View Style-nál a Compact Cells helyett a Expanded Cells-t választjuk,  a fotókról információkat jeleníthetünk meg.

Ha rákattintunk bármelyik adatra, a megjelenő ablakban továbbiakat választhatunk ki.

Fotó megtekintése a környezet nélkül

Az L billentyű lenyomásával a képernyő elhalványul. Alapértelmezetten ez 80%-os, de az Edit > Preferences > Dim level-nél meg lehet változtatni. Még egy L, és teljesen fekete lesz a környezet, a következő kattintásra visszaáll a normál módba.

 

Fotó megnyitása Photoshop-ban

Ha egy fotót a Lightroom-ból átküldünk a Photoshop-ba a Photo > Edit in > Adobe Photoshop paranccsal, akkor ott a Lightroom-ban alkalmazott szerkesztett fájl jelenik meg, és ha arra megnyitjuk a Camera Raw filtert, az alapállásban van, csak innen tudjuk tovább alakítani, az eredeti raw már nem elérhető, például nem lehet újra színessé tenni.

Ha viszont a Photo > Edit in > Open as Smart Object in Photoshop-ot választjuk, a rétegpalettán a kis ikonra kattintva megnyílik a Camera Raw ablakban, ahol az össze beállítást megtaláljuk, amit a Lightroom-ban rátettünk.

Fotó megnyitása a Google maps-en

Ha egy fotó tartalmazza a GPS adatokat, akkor ez látszódik a Metadata panelen. Ha a Library modulban nézzük, és a GPS melletti kis ikonra kattintunk, a Map modulra vált, és ott mutatja a kép helyét. Ha viszont az Alt lenyomása mellett kattintunk oda, akkor a böngészőben nyílik meg a Google Maps, és azon láthatjuk, hol is készült a felvétel. Amennyiben a Map modulból indulunk, ott sima kattintásra is már a Google Maps-et nyitja meg.

Fotó(k) email-hez csatolása Lightroom-ból

Se a méretezéssel, se a raw konvertálással nem kell foglalkozni, megteszi helyettünk a program. File > Email Photo

A megjelenő ablakban csak az email címet kell megadnunk, és a kép méretét, amiben csatolni szeretnénk.

Csúszkák gyors visszaállítása

Ha egy csúszka nevére vagy a csúszkán lévő kis gombra duplán kattintunk, visszaáll az alaphelyzetbe. Ha az Alt-ot lenyomjuk, a Tone Reset Tone-ra változik, ekkor katt, és az összes csúszka visszaáll.

Az Alt-tal egyébként rengeteg hasznos dolgot lehet művelni, legközelebb arról lesz szó.