A férjem (aki amerikai, és az amerikai hadseregben szolgált 13 évig) azt mondta, amikor mutattam neki az oldalad: "Actually, it's PRETTY DAMN COOL" ))
Nagyon sokatmondó oldal, csodálatos kivitelezéssel. Nagyon tetszik nekem is!
A leírást különösen köszönöm...hányszor, de hányszor csodálkoztam rá a pici papír rózsákra itt és nemigen tudták megmondani, pontosan miért tûzik ki (az autóikra is). Finom, lágy oldal lett, mégis átérzõdik rajta a fájdalom, a gyász.
Ezt a napot a szövetséges hatalmak többsége ünnepnappá nyilvánította, hogy így emlékezzenek meg az elsõ világháborúban szolgált katonákról és a hõsi halottakról. Az egyik kivétel Olaszország, ahol az elsõ világháború végét november 4-én ünneplik, a padovai fegyverszüneti egyezmény aláírásának napján.
A második világháború után a Fegyverszünet napja elnevezést a Brit Nemzetközösség országaiban az Emlékezés napja(Remembrance Day) váltotta fel, de Franciaország és Belgium továbbra is ezen a néven ünnepli. Az ezen a napon rendezett hivatalos ünnepségeken általában 11 órakor 2 perces néma csönddel emlékeznek arra a közel 20 millió emberre, aki életét vesztette a háborúban, illetve megkoszorúzzák az elesett hõsök emlékmûvét (Nagy-Britanniában ez a Kenotáfium, amely London Westminster kerületében, a kormányzati negyedben, a Whitehall közepén, a Downing Street közelében áll.
Az Egyesült Királyság 1939-ben a kétperces megemlékezést a november 11-énhez legközelebb esõ vasárnapra tette át, hogy ne okozzon fennakadást a háborús termelésben. A második világháborút követõen a nemzetközösség legtöbb országában szintén a november 11-éhez legközelebb esõ vasárnapra tették át a megemlékezéseket és nevét az Emlékezés napjára vagy az Emlékezés vasárnapjára (Remembrance Sunday) változtatták.