Hõsök tere (Budapest album borító) (újratöltve)
golya

Hõsök tere (Budapest album borító) (újratöltve)

  • golya
Gyönyörû a kép! Nagyon jól mutat ezen a kékes háttéren. Szupi oldal lett!

A Hõsök terét nagyon szeretem, bár amikor idegenvezetésbõl vizsgáztunk ez volt a nagy mumus, mindenki azon mesterkedett, hogy nehogy ezt kapja. A szobroknak háttal állva kellett elmondani a királyokat, a történetet hozzá, és hogy mit ábrázolnak a kis dombormûvek. Persze ma már pont semmire nem emlékszem belõle :) (de legalább is nagyon kevésre)
 
ha ez a borító, akkor kíváncsian várom a következõ oldalakat is. :) (hi-hi)
kár, hogy magán, az oldalon nem látszik egyben ez a szuper leírás. :(
köszönöm ezt a szuper ismertetõt a térrõl!
 
Szuper a panorámafotó:)) És persze az egész oldal is az. Ha nem is hagyományosban, de digiben igazán megcsinálhatnád azt a fotókönyvet.:))
 
Annyira gyönyörû a fotó, hogy rögtön megfogja az ember tekintetét! és nagyon örülök, hogy felelevenítetted a szobrokat - hááát, nem tudnám a sorrendiséget tartva felsorolni! Szóval, lesz Budapestrõl egy albumod?:)))
 

Feltöltés adatai

Kategória
Lezárult
Feltöltő
golya
Feltöltés időpontja
Megtekintések száma
936
Hozzászólások száma
9
Értékelés
0,00 star(s) 0 értékelés
Képaláírás
Persze nincs ilyen albumom, és hagyományos scraphez is elég hülye vagyok sajnos, de valami olyasmit próbáltam készíteni, mintha egy hagyományos album borítója lenne, Budapestrõl :)))

Fotó a férjem keze munkája, készletek: saját, Sherwood Studio: adventures, Bóbita: Generations

SZöveg pedig a wikipédiáról (úgyis terveztem már egy ideje, hogy megnézem pontosan, kik vannak a szobrokon :)))

A hatalmas tér három fõ eleme az 1896-ben épült Mûcsarnok, Magyarországon az utolsó, eklektikus stílusban épült, 1906 decemberében átadott Szépmûvészeti Múzeum és a kettõt vizuálisan összekötõ Millenniumi emlékmû – mindhármat Schickedanz Albert tervezte, a múzeumokat Herzog Fülöp Ferenccel közösen. (A Millenniumi emlékmû bronzszobrai Zala György munkái).
A téren látható szobrok:

Középen: a Millenniumi Emlékmû, az oszlop tetején Gábriel arkangyallal, a talapzaton Árpád fejedelemmel az élen. Mellette balra (Hátulról elõre) Tétény, Ond, Kond. Mellette jobbra (hátulról elõre) Tas, Huba, Elõd.
Bal oldali oszlopcsarnok (balról jobbra): Szent István, Szent László, Könyves Kálmán, II. András, IV. Béla, Károly Róbert, Nagy Lajos. Az oszlopcsarnok tetején az Andrássy út felé néz a Munka és Jólét szobra, a másik végén pedig a Háború lovas kocsija.
Jobb oldali oszlopcsarnok (balról jobbra): Hunyadi János, Mátyás király, Bocskai István, Bethlen Gábor, Thököly Imre, II. Rákóczi Ferenc, Kossuth Lajos. Az oszlopcsarnok tetején az Andrássy út felé a Tudás és Dicsõség szobra, a másik végén a Háborúval szemben pedig a Béke lovas kocsija áll.

Újratöltés után :
Íme, égettem papírt Krissz leckéje alapján, és immár az egész szöveg látható a "levéltári" papíron :))))

Feltöltés megosztása

Back
Top