A fotó feldarabolása is érdekes hatást tud adni az oldalunknak.  Olyan, mintha több képből illesztenénk össze, vagy egy képet jól szétvagdosnánk.

Ha ki szeretnéd próbálni, töltsd le hozzá az ingyenes sablont a galériából. A csomagban találsz egy actiont is.  (pontosabban kettőt, egyet az angol, egyet a magyar nyelvű ps-hez, mivel jociandi ismét segítségemre volt az action magyarításában)

Ha olvastad a korábbi leckéket, biztos tudod, mit is kell vele kezdeni, de azért elmondom. Bemásolod a Programok/ a te ps verziód/Presets/Actions könyvtárba, majd az Action paletta jobb felső sarkában lévő kis háromszöggel megnyitott ablakban a Load Actions-szel betöltöd.

sliced2

Válassz egy képet, az action miatt fontos, hogy ez background legyen. A layer palettán a kis kép mellett látod, hogy Background vagy Háttér a neve. Húzd rá a letöltött sablont.  Mivel 6 rétegből áll, úgy a legegyszerűbb, hogy kijelölöd az elsőt, majd a shift lenyomásával az utolsót, ezzel az összes kijelölődik, és egyszerre áthúzod.  Ha méretezni kell, akkor még így, hogy mind ki van jelölve, az Edit – Transform – Free Transform-mal állítsd be a megfelelő méretet, de az egyes szeleteket kijelölve egyenként is tudod mozgatni, forgatni.  Összenyomhatod vagy szét, bármit megtehetsz, a lényeg az, hogy 6 layer maradjon, és a nevét se változtasd meg. Mivel a keretet egy réteg effect adja, bármilyenre méretezed, ugyanilyen szép szabályos fog maradni.  A keret mérete pixelben van megadva, így kisebb méretnél ez nagyobbnak, nagyobbnál meg kisebbnek látszik. Ha nem tetszik a mérete, vagy akár a színe, akkor a réteg palettán minden „szelet” rétegen az effect-re kattintva előjön egy ablak, abban beállíthatod a keret méretét és színét is., vagy akár az árnyékolás mértékét, irányát.

Fontos! Mielőtt elindítod az actiont, a  Background (Háttér) réteg legyen aktív , mint ahogy a képen látod, majd más dolgod nincs, mint elindítani .

sliced3

Ha kíváncsi vagy mi is történt, adok egy jó tippet.

Az Action palettán, ahol a Load-ot is találtad, van egy Playback option gomb .

sliced4

Alapból ez a Accelerated-en áll, ami azt jelenti, hogy az action olyan gyorsan fut le, ahogyan csak lehet. A közbenső lépéseket nem is látod, csak a végeredményt. Ha a Step by Step-pel futtatod , akkor annyira gyors, hogy frissülni tudjon kép. A Pause For-ral kiválaszthatod 1-60 mp között, hogy milyen tempóban haladjon az egyes lépések között. Ha erre állítod, végig tudod nézni, mi is történik. Én az innen-onnan letöltött és kipróbált actionokkal is meg szoktam ezt csinálni, mert rengeteget lehet belőle tanulni.

Ezt az oldalt  Lorie Davison készletével csináltam.

sliced6