Először is szeretnék elnézést kérni azoktól, akiknek nem reagáltam a napokban levélre, bejegyzésre. Az egyik winchesterem tönkrement. Nem tudom, hogy én vagyok-e csak ekkora lúzer, de ugye kb. két éve már volt egy ilyen, amikor több év fotója veszett el így, szóval mikor észleltem a jeleket, egyrészt  igen ideges lettem, másrészt a fejem vertem a falba, hogy vajon miért is nem tettem valamit a biztonság érdekében. Volt azért némi próbálkozás egy 500 GB-os külső vinyóval, de mivel az kb negyede a szükségesnek, addig gondolkodtam azon, hogy vajon melyik mappa elvesztése fájna kevésbé, hogy a végén semmi sem lett mentve.

Most megúsztam pár fájl elvesztésével, hála gyermekem szakértelmének, viszont most azonnal a teljes biztonság kedvéért minden tükrözve  lett végre, vagyis eleve duplán van meg. Ez egészen addig jó, míg mondjuk a villám nem csap a gépbe, mert akkor minden tönkremegy. Erre egy harmadik különálló fájlszerverre lenne szükség, de azt ugye ki is kell fizetni, szóval egyelőre reménykedem, hogy nem pont belénk csap a villám.

Egy kicsit tanmesének is szántam, mert ugye a hülye saját kárán tanul, de az okos a másén:)) Szóval meg kell oldani a biztonságot, mert különben nagy sírás lesz a vége.

És akkor térjünk a lényegre. A mai cikk leginkább Mátyás király és a bíró lánya mesére hasonlít. Biztos mindenki ismeri a hoztam is meg nem is történetet.

A cikk is ilyen lesz. 🙂 Azt hiszem mindenki találkozott már azzal a problémával, hogy letöltött szebbnél szebb betűkészleteket, aztán csak bosszankodott a használatánál. Egy címet még csak kijavítgat az ember, de folyamatos szövegnél a rengeteg hiányzó ékezet pótlása elég unalmas feladat, arról nem is beszélve, hogy sok a hibalehetőség. Én például azt rendszeresen csinálom, hogy külön rétegen az ékezetek, aztán a szövegben javítok, vagy arrébb viszem, és persze az ékezetes rétegről megfeledkezem:)

Van egy program, a FontCreator, amivel tökéletesen meg lehet oldani ezt a problémát. Gyorsan, egyszerűen legyárthatjuk a hiányzó betűket. Van trial-ja is. Gond is csak egy, de az elég nagy. Amikor kész vagyunk a munkával, és örömmel hátradőlnénk, hogy scrap-es életünk egy óriási problémáját sikerült megoldani, kiderül, hogy a trial módban nem lehet elmenteni az elkészült művet! Na, ezért mondta, hogy hoztam is meg nem is:)  Bár esetleg lehet próbálkozni munkahelyen azzal, hogy az üzleti levelezés sikere múlik egy jól megválasztott – egyelőre ékezet nélküli – betűtípuson, és ahhoz képest a  79 $ nem pénz érte.

Hogy annyira ne utáljuk a céget, van egy online felületük is, ahol elkészíthetjük saját kézírásos készletünket.

Azért megmutatom videón, hogy működik. Szó lesz a filmben a betűk unicode kódjáról, ez az: