Izzósort már készítettünk, legyen most gömb.

Nyitunk egy új dokumentumot, vagy egy háttére egy új réteget, és az ovális kijelölővel rajzolunk  egy kört. Ha a Shift-et nyomjuk közben, akkor szép kerek lesz.  Festőszín fehér legyen, háttérszín olyan, amilyet szeretnénk. Aktívvá tesszük a gradient eszközt, a Radial gradient-et (Sugaras színátmenet)  választjuk fent az eszközsorban, és nem pont középről, mint itt, húzunk egy gradientet.

Duplakattintás a rétegre, és pár effect-et hozzáadunk. Az én beállításaimat nem kell ám szigorúan venni, hagyatkozzunk a szemünkre. Nem mindegy mekkora a gömb, mi a színe, meg egyébként is mi tetszik nekünk.

Ezt csak akkor kell, ha szeretnénk némi zajt vinni a tökéletességbe.  Gyárilag benne kell hogy legyen a patternek közt, de próbálkozhatunk mással is, és változtassuk a scale és opacity értékeket.

Végül egy kis árnyék az egésznek.

Valamilyen tükröződés is belerakhatunk, ez lehet akár a lakás egy részlete, ha a gömb ott van, de akármilyen fotó is. Én az utóbbit választottam, ráhúztam a gömbre, és vágómaszkkal eltüntettem a felesleges részeket.

A gömb ugye torzít, ezt is meg kell oldani. Erre a legalkalmasabb a Filter>Distort>Spherize (Szűrők>Torzítás szűrők>Gömb).

Egy kicsit a méretét csökkentenem kellett, mert nagyon „kitorzult”, ezt simán a Free Transform-mal (Szabad alakítás) tettem meg. A réteghatásmód legyen Luminocity (Fényerősség), nálam az átlátszóság 32%, majd még egy maszkot is tettem rá, hogy a szerintem felesleges részeket eltüntessem. Utána pen-nel, vagy lasszóval kis akasztót rajzolhatunk, amit ismét a gradienttel teszünk térhatásúvá. Egy szín világos, és sötétebb árnyalata legyen a festő-, illetve háttérszín, gradient eszköz, de most az alap Linear Gradient (Lineáris színátmenet) , és húzunk egy vonalat. Ha pen-nel rajzoltunk, abból is előbb kijelölést kell készíteni.

Már csak egy akasztó kell, ezt szabad kézzel is lehet rajzolni, és egy kis effect-tel domdorítani.

Utolsó lépésként felrakhatjuk vagy egy karácsonyfára, vagy valami madzagra.

Jó próbálkozást!:)